Hodgesas: turime pasiruošti, kad Rusija paklaus – ar Lietuva tikrai verta branduolinio karo

2024-01-09
| Šaltinis:
| Kalba:

Neturime atmesti galimybės, kad Rusija puls Baltijos šalis, – interviu LRT.lt sako buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas atsargos generolas Benas Hodgesas. Jo vertinimu, priklausomai nuo aplinkybių, Maskva tai būtų pajėgi padaryti po 3–8 metų.

„Nemanau, kad tai tikėtina, bet esame naivūs, jei nesvarstome galimybės, kad jie taip pasielgs, o paskui atsisuks ir pasakys: „Ar Lietuva tikrai verta branduolinio karo? Portugalija, Ispanija, Italija, ar tikrai? Vengrai, ar jūs palaikysite Lietuvą ir rizikuosite branduoliniu karu?“

– teigia atsargos generolas.

Jis priduria, kad NATO šalims, o kartu ir Lietuvai, reikia geriau ruoštis galimai konfrontacijai. Generolo nuomone, reikia daugiau dėmesio skirti turimam kariniam rezervui bei oro gynybos sistemoms.

Kalbėdamas apie grėsmes, B. Hodgesas išskiria keturis apokalipsės raitelius – Rusiją, Iraną, Šiaurės Korėją ir Kiniją, – kurie kelia grėsmę Vakarų pasauliui.

„Mes nedirbame kartu, kol to nepadarysime, mums gresia didelis pralaimėjimas prieš šiuos keturis apokalipsės raitelius“, – tikina jis.